Dövme Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

*Sosyal paylaşım siteleri üzerinden size ilham veren sanatçıları takip edin.
Birçok dövme sanatçısı instagram hesaplarını portfolyo olarak kullanırlar. Eğer gerçekten stilini beğendiğiniz bir dövme sanatçısı bulursanız onunla iletişime geçip size yardım etmesini söyleyebilirsiniz. Birçok dövme sanatçısının birine çizmek için sabırsızlandığı tasarımları olduğuna eminiz. Ayrıca fotoğrafların altına bırakılan yorumlara da göz atın. Mutsuz bir müşteri asla lafını esirgemez.
*Eğer belirli bir ruja veya fara alerjiniz varsa dövmeye de alerjiniz olabilir.
Bazen dövme mürekkeplerinde de makyaj malzemelerinde bulunan pigmentler yer alır. Eğer geçmişte kullandığınız bir makyaj malzemesine karşı alerjik reaksiyon gösterdiyseniz dövme yaptırmadan önce nasıl bir mürekkep kullanıldığına dair test yaptırmanızda fayda var.
 
*Birçok iş yerinin aksine dövme sanatçıları eğer istemezse size yardım etmek zorunda değildir.
Bir müşteriyle elektrikleri uyuşmadığı için onunla çalışmayı reddedebilirler. Kendi kitlesini seçecek kadar iyi para kazanıyorlar.
*İyi bir dövme ucuz değildir ve ucuz bir dövme iyi değildir.
Bir dövmenin fiyatı vücudunuzda kapladığı yere, şekline, boyutuna ve dövme sanatçısının harcadığı emeğe göre değişir.       
*.Dövme yaptırmadan önce mekâna uğrayın.
Mekânın temizliğini ve duvarda yer alan işleri kontrol edin. Çalışanların arkadaş canlısı olup olmadığına da dikkat edin. Burada bir randevu alıp nasıl bir dövme istediğinizi ve size ne kadara mal olacağını öğrenin.
*İyi dövmeler iyi iletişim sayesinde ortaya çıkar.
Utangaç olmayın. Birçok dövme, sanatçı ve müşteri arasındaki iyi iletişim sonucunda ortaya çıkar. Dövme sanatçısının ne kadar esnek olduğunuzu ve nasıl bir şey istediğinizi anlamasında yardım edin. Tıpkı saç kesimi gibi, eğer ne istediğinizi doğru ifade etmezseniz sonuçtan memnun kalmazsınız. Ama kötü bir saç kesiminin aksine dövmeyi uzatamazsınız!
*Eğer yazı yazdıracaksanız imla kontrolü yapın.
Dövmenin tamamına bakarken detayları unutmayın. Eskizler sırasında birkaç değişiklik olabilir. Son haline bakarken mutlaka yazılışın doğru olduğuna dikkat edin. Kimse imla hatası gibi gezmek istemez.
* Kaburganız, ayaklarınız ve poponuz en çok acır.
Eğer bu bölgelerden birine dövme yaptırmayı düşünüyorsanız daha sonrasında içebilmek için yanınıza Advil gibi bir ağrı kesici alın. (Dövme yaptırırken bu ilacı kullanmanız kanınızı inceltir ve daha çok kanamaya yol açar)
* Elinizdeki ve ayağınızdaki dövmeler daha çabuk solar.
El ve ayak deriniz kendini daha çabuk iyileştirdiği için mürekkep vücudunuzun geri kalanına göre daha az dayanır.
*Vücudunuzun her tarafına dövme yaptırabilirsiniz.
Evet, oraya bile!
* Omzunuzun ve kalçanızın arasındaki bölge dövme yapmanın en zor olduğu yerlerden biri.
Hem müşteri hem de sanatçı sıklıkla ara vermek zorunda kalır. Zor ve acı verici bir işlemdir. Çok fazla hareket etmemeniz ve bayılmamak için düzenli nefes almanız gerekir.
*Dövme yaptırmadan önce iyi bir uyku çekin, düzgün beslenin, sarhoş veya akşamdan kalma gitmeyin.
Acıya dayanıklılık gösterebilmek için enerjiye ihtiyacınız olacak. Eğer dövme yaptırmadan önce alkol tüketirseniz. Alkol kanı incelttiği için dövme yaptırırken daha çok kan akmasına yol açar.
*Dövme yaptırmak iğne olmak ile aynı şey değildir.
Eğer iğnelerden korkuyorsanız dövme yaptırmaktan vazgeçmelisiniz. Hemşirenin damarınızdan kan çektiği an ile benzeyen bir his değil. Dövme iğnesi çok derine inmez. Ama bu acı vermediği anlamına da gelmez. Bir insanın defalarca vücudunuza iğne batırması gibi bir şey. Çünkü gerçekten de olan bu!
*15. dakikanın ardından hissettiğiniz acı azalır.
Ağrıyla başa çıkabilmeniz için vücudunuz adrenalin salgılanmaya başlar. Birçok dövme sanatçısı iki saatlik periyodlar halinde çalışır. Eğer dövmeniz çok büyük ise iki hafta arayla birkaç seansa gitmeniz gerekecektir.
*Dövmeniz iyileşirken güneş yanığı gibi keskin bir acı verebilir.
Dövmeniz ilk tamamlandığında muhteşem gözükse de birkaç gün geçtikten sonra kurumaya başlayıp güneş yanığı gibi bir acı hissetmenize yol açabilir. Kabukları koparmamanız çok önemli. Aksi takdirde doğru iyileşmez. Eğer dövmenize düzgün bakarsanız iki hafta içinde tamamen iyileşir. Düzenli olarak nemlendirmeyi unutmayın.
*İki hafta boyunca dövmenize su temas etmemeli ve güneşten de uzak durmalısınız.
Mikrop kapmamak için uzun banyolar tercih etmek yerine kısa duşlar almaya özen gösterin. Dövmeniz iyileştikten sonra ise renklerinin solmaması için üzerine sürekli güneş kremi sürmeniz gerekecek.
*Lazer ile dövme çıkartmak yaptırmaktan çok daha acı verici.
Eğer dövme yaptırma konusunda kararlı değilseniz biraz daha bekleyin. Pişman olduğunuz bir dövmeden kurtulmak düşündüğünüzden çok daha acı verici. Eski dövmeniz üzerine yenisini yaptırabilirsiniz, ama bu daha iyi görüneceği anlamına gelmez.
* Dövmelerinize rötuş yaptırmanız gerekebilir.
Eğer dövmenizde ufak deformansyonlar oluşursa dövme sanatçınızdan randevu alıp rötüş yaptırabilirsiniz.

http://turgaybalik.blogspot.com.tr/
____Live Support____ Online Tattoo Appointment__Click On Icon

Takvim
Saat